Trapí vás zablokované rameno, bolesti v kříži či ostatní problémy se zády?


Masáže...

   Masáže jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod. Jsou velmi prospěšné a mají řadu příznivých účinků. Pozitivně ovlivňují většinu lidského organismu. Dochází k celkovému uvolnění, odstranění únavy a stresu, který je v dnešní hektické době mnohdy příčinami ztuhlého a bolavého svalstva, zejména v oblasti šíje a ramen. Masáž nám pomáhá odstraňovat energetické blokády a tím dává člověku velkou šanci dosáhnout vnitřního klidu a zkvalitnění jeho života. Masáž je prostředek k odstranění bolesti, navození dobré nálady a pohody, pro povzbuzení energie a k zotavení svalstva.

 

Jdete na masáž poprvé?

 Pokud jste na masáži ještě nebyli, nemusíte se opravdu ničeho obávat. Masáž je příjemná relaxační záležitost a určitě se Vám bude líbit. Rozhodně nemusíte mít strach, že odejdete např. s modřinami.

1.     Před masáží 1,5 hodiny nejezte hlavní jídlo. Avšak, příjemnému a plnohodnotnému zážitku z masáže nepřidá, když vám kručí v břiše. Pomůže ovoce nebo malá tyčinka.

2.     Osprchujte se. Kožní póry se otevřou a lépe přijmou účinné látky obsažené v masážním prostředku. Zároveň je to z hygienického hlediska ohleduplnější vůči masérovi.

3.     Váš masér by se mněl zeptat na váš aktuální zdravotní stav, i problémy s krevním tlakem, zlomeniny, operace, osteoporózu. V některých případech by měl doporučit konzultaci s vašim ošetřujícím lékařem ohledně vhodnosti masáže.
V PŘÍPADĚ, ŽE MÁTE ALERGII NA LÁTKU, KTERÁ BY MOHLA BÝT OBSAŽENA V MASÁŽNÍM PROSTŘEDKU, UPOZORNĚTE NA TUTO SKUTEČNOST.

4.     Ujasněte si s masérem, co vás trápí, kterou část těla chcete namasírovat…

5.     Sundejte si hodinky, řetízky, náramky, náušnice. Odložte si tak, aby vás nikde nic netlačilo a netahalo, jde o vaše pohodlí. Pamatujte, že dobrý přístup k masírované oblasti je klíčový pro účinnou masáž. Masér je profesionál a nemasírované části těla by měl přikrýt.

6.     Máte oblíbenou hudbu, u které se vám nejlépe relaxuje? Přineste ji s sebou. Když to technické možnosti dovolí, určitě vám ji váš masér rád pustí.

7.     Už nic nebrání tomu, abyste naplno relaxovali a vychutnali si svoji masáž. V případě, že vám je nějaký hmat z osobního hlediska nepříjemný, řeknete to. Komunikace je velice důležitá. Masér mnohé vycítí, ale ne vždy.
Nebraňte se projevům úlevy jako jsou slzy nebo vzdychy. Neboť tak uvolníte vnitřní napětí, což se odrazí i na vašem těle. A vy jste se přece přišli napětí zbavit.
Chce se vám spát? Spěte. Spánek je většinou stavem nejhlubší relaxace a regenerace. Nebojte se, masér bude v masáži pokračovat. Váš spánek je pro něj důkaz vaší důvěry a to je veliká odměna.

8.     Po masáži je vhodné si tak na 20 minut zdřímnout. Ne vždy je to však z časového hlediska možné. Dohodnete si návštěvu maséra u Vás doma. V domácím prostředí se relaxuje lépe a z masážního stolu můžete jít rovnou do postele nebo svého oblíbeného křesla. Také účinek masáže se při dojíždění zmenšuje. A přiznejme si, představa ztraceného času a nepohodlí při cestování MHD nebo ucpané cesty nás často odradí od toho, co jinak máme rádi.

9.     Po masáži alespoň půl hodiny nejezte, nepijte alkoholické nápoje, kávu, čaj.

10.   Nejdůležitější je pravidelnost návštěv, nezapomeňte si zamluvit další termín.

 

Cílem návštěvy

 

 U maséra je relaxace nebo odstranění svalové bolesti, nikoli exhibice ve spodním prádle nebo bez něho. Dříve než si lehnete na lehátko, odejdu z místnosti, Vy si svléknete oděv z té části těla, která se bude masírovat, lehnete si na lehátko (případně se přikryjete ručníkem, který je k dispozici). Při masáži se zakrývá každá nemasírovaná část těla, budete se cítit pohodlně a příjemně. Při celkové masáži se svlékněte do spodního prádla. U masáže zad se stačí svléknout do půl těla a lehce povolit kalhoty.

 

 

Co dělat po masáži?

 

Po masáži pijte hodně vody, aby ledviny lépe vyloučily toxiny z Vašeho těla. Alespoň dvanáct hodin po masáži je lépe se nekoupat a nesprchovat, účinky olejů budou déle působit. Po masáži se vyhněte, alespoň do druhého dne, konzumaci alkoholu, větší fyzické námaze. Doma si můžete uvařit bylinkový čaj, zabalit se do deky a třeba u pěkné hudby zapomeňte na starosti a odpočívejte. Spánek po masáži je ideální.

 

Kdy není masáž vhodná?

 

 Rozumíme jím stav, kdy buď nelze provádět masáž vůbec, nebo nelze provádět masáž určitých části těla.

  •     * Horečnatá a infekční onemocnění (nachlazení, rýma ...)
  •     * Veškerá onemocnění kůže
  •     * Těsně po jídle, alkohol, drogy
  •     * Záněty svalů, kloubů
  •     * Těhotenství (ne - masáž břicha, plosek nohou, kotníky, dlaně)
  •     * Křečové žíly (ne - masáž nohou)
  •     * Po velké fyzické námaze
  •     * Nádorová onemocnění
  •     * Cukrovka, epilepsie, problémy s krevním tlakem, srdcem

                      (pouze na lékařské doporučení)

 

Pokud si nejste jisti svým stavem a zda je pro Vás masáž vhodná, poraďte se s vaším lékařem.

Je  na každém z nás, jak se svým životem a se svým zdravím zachází. Udělejme vše proto, aby život byl plnohodnotný a zdraví stoprocentní.