Trapí vás zablokované rameno, bolesti v kříži či ostatní problémy se zády?


Indikace a popis masáží

Trapí vás zablokované rameno, bolesti v kříži či ostatní problémy se zády? Aby vaše tělo opět fungovalo, stačí málo. Masér, který ví, kam sáhnout, umí s lidským tělem doslova zázraky. 

Pozitivní účinky  masáže  ZAD  a ŠÍJE:

Nabídka:

Relax - Sportovní, rekondiční, regenerační nebo aromaterapeutická masáž

Terapeutická - Breussova masáž zad + šíje ... jedná se o nejhlubší masáž zad

·         regeneruje svalstvo

·         pomáhá rozmělnit svalové spasmy

·         ulevuje od bolesti způsobené jednostrannou zátěží

·         odstraňuje odumřelé buňky pokožky

·         podporuje krevní oběh

·         při prokrvení a prohřátí dochází k uvolnění celého organismu

.         pomůže při zablokovaném rameni, bolestech v kříži či jiných problémech se zády

.         detoxikace a posílení imunity

.         zeštíhlení a zmenšení obvodu stehen a nohou, modelace postavy

.         zmírní otoky nohou, působí proti tzv. "těžkým nohám"

.         zlepšení toku lymfy

.         prokrvení a omlazení pokožky

 

 

Stručný popis terapeutických masáží

 

Dornova metoda - Dieter Dorn

Dieteru Dornovi, majiteli pily v malém německém městečku Lautrach v Allgäu se stal v jeho 35 letech úraz páteře. Při hledání způsobu, jak se zbavit bolestí se setkal se starým sedlákem, který mu pomohl. Chtěl se to od něj naučit, ale sedlák mezitím zemřel. Díky svojí píli a intuici dokázal pan Dorn metodu znovu objevit. Od té doby se metoda rozšířila do celého světa a používá jí tisíce terapeutů. Pan Dorn pokračoval ve svém bádání a vymyslel i řadu pomůcek, které ulehčují práci terapeutům nebo pomáhají při cvičení pacientům. Nyní už aktivně nevystupuje.

Svojí metodu si nedal nikdy patentovat, aby byla dostupná všem. V Německu vznikl okolo Dornovy metody celý svaz, který dohlíží na odbornou způsobilost školitelů, zdokonaluje jí a pořádá pravidelné kongresy. Čelními představiteli tohoto svazu je Helmut Koch a Raslan Gamal. Oficiální stránky jsou www.dornfinder.de.

Popis Dornovy metody

Dornova metoda je technika jemného ošetření obratlů páteře a kloubů. Na rozdíl od většiny dosavadních způsobů se neprovádí uvedení obratlů a kloubů do původního stavu násilím přes odpor napjatých svalů, ale šetrně ve spolupráci s klientem při uvolněných svalech. Tím se odstraňuje nebezpečí natažení tkáňových struktur, zablokování energetických drah a vzniku krevních sraženin.

Základem práce s páteří je vyrovnání délky nohou. Velmi často jsou páteř a pánev vychýlené vlivem jejich nestejné délky a po jejich vyrovnání se někdy začnou vracet do původního stavu samy. A naopak, bez vyrovnání délky nohou bývá náprava pouze dočasná. Rozdílnou délku nohou má většina populace a často si to ani neuvědomí. Podle statistik je při rovnání nohou Dornovou metodou úspěšnost 98% .

Pracuje se ve stoji, vsedě i v leže. Při kývavém pohybu nohou či rukou, se uvolňuje svalstvo v páteřní oblasti (neinvazně) a bez bolesti se ošetřují a uvolňují zablokovaná místa.

Základem je aktivní spolupráce klienta s terapeutem. Součástí terapie jsou speciální cvičení, která umožní zpevnit svaly a přeprogramovat Vaše tělo do správné polohy. Každý odpovídá za své zdraví a bez pravidelného cvičení po zákroku a úpravy špatných pohybových návyků není náprava trvalá. Cviky nejsou časově ani pohybově náročné.

Ošetřeni mohou být téměř všichni lidé. Je vhodné, aby byli alespoň trochu pohybliví, protože se od nich vyžaduje aktivní pohyb při spolupráci s terapeutem. Rozhodnutí o ošetření závisí na terapeutovi a jeho zkušenostech. Jako jedna z mála metod umožňuje srovnat i skoliózy - záleží jen na vůli klienta cvičit a dodržovat pokyny terapeuta.

S Dornovou metodou lze využít pro ošetření další techniky. Baňkami lze vytahovat ventrálně zasunuté obratle a uvolňovat svalová spasmata, dobré výsledky přináší spojení s reflexní terapií, s meridiánovou masáží a dalšími masážemi a metodami. Přímo pan Dorn doporučuje spojení s Breussovo masáží, která vyživuje ploténky a uvolňuje svaly před aplikací Dornovy metody.

Velmi účinné je začít již u dětí. Včasným srovnáním nohou lze zabránit vzniku svalových disbalancí zad a následných skolióz.

Metoda pana Dorna se těší ve světě rostoucí oblibě. Je to způsobeno její účinností, šetrností a jednoduchostí. Bere v úvahu člověka jako celek a napravuje fyzické a tím pomáhá odstraňovat související psychické bloky. S posunutými obratli také mohou souviset problémy s vnitřními orgány, které dostanou po srovnání šanci na uzdravení. Vedlejšími důsledky nemocné bederní páteře mohou být impotence (neplodnost), průjmy, zácpy, hemoroidy, křečové žíly páteře atd.

Dornovu metodu lze použít na

- všechny klouby nohy - klouby prstů, horní a dolní hlezenní klouby, kolenna, kyčle
- pánev, křížové spojení a kostrč
- celou páteř
- klouby na rukou - ramena, lokty, zápěstí, prsty

Více naleznete na stránkách www.dorn-forum.cz

https://www.youtube.com/watch?v=8jM9hY0Jo_g

https://www.youtube.com/watch?v=K5qfVVtumAk&list=PLayR-IkfGQsbg1BcwgNn2_bVpI7P9qhBs

Breussova masáž

Rudolf Breuss

Rudolf Breuss je rakouský léčitel, který žil v letech 1899-1990. V Čechách je známý spíš léčebnou kůrou proti rakovině na základě až 42-denních půstů, doplněných pitím zeleninových štáv. Tuto kůru popisuje v knize Rakovina, leukemie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci, která byla přeložena i u nás.

Popis metody

Breussova masáž je jemnou, silně energetickou masáží zad. Regeneruje meziobratlové ploténky a odstraňuje tělesné i energetické blokády. Je základem řešení mnoha problémů pohybového aparátu a klíčem k odstranění hlubokých psychických problémů. Podle Rudolfa Breusse neexistují zničené ploténky, opotřebované ploténky, pouze zdegenerované, které se masáží obnoví.

Breussovou masáží páteře se vlastně oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla místo a vmasírovává se olej. Jedná se o za studena vylisovaný olivový olej s třezalkou. Tím se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Po jemné masáži se přikládá na páteř hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k magnetizování. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře a nečistoty se působením osmózy hromadí na drsné straně papíru. Nezanedbatelná je automatická masáž akupresurních bodů, především na meridiánu močových cest.

Využití

Breussova masáž je ideálním doplňkem Dornovy metody. Může se použít po terapii na uklidnění svalstva, ale i sám pan Dorn doporučuje její použití před použitím své metody pro uvolnění svalového napětí. Posunuté obratle mohou být vráceny do původního stavu již při ní.

Může být použita jako samostatná, plnohodnotná masáž.

Masáž je možno libovolně opakovat.
Indikace:

•  vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu, uvolňuje psychické, fyzické a energetické bloky
•  vyrovnává záda
•  dbá na správné postavení páteře
•  zmírňuje svalovou dysbalanci
•  uvolňuje meziobratlové ploténky
•  je vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze
•  prevence onemocnění páteře
•  k uvolnění napjatého zádového svalstva


Kontraindikace:

Masáž velmi jemná, nejsou tedy známy kontraindikace. Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému (degenerace ploténky), ale zabývá se hlavně prevencí. Masáž je možno libovolně opakovat.

https://www.youtube.com/watch?v=MrNsim_97wQ&feature=player_embedded